limity cen 2014 2015

Wyższe limity na Mieszkanie dla Młodych w Warszawie

Od 1 października 2014 roku do końca marca 2015 roku limity na Mieszkanie dla Młodych w Warszawie będą wyższe o 7 proc. Oznacza to, że z dopłatą można teraz kupić mieszkania, które kosztują do 6583,14 zł za m kw. Dopłata przekroczy w takim przypadku 45 tys. zł.


limity cen 2014 2015Limit cenowy programu Mieszkanie dla Młodych rośnie w Warszawie o 7,4 proc.
czyli ponad 456 zł. Wynosi obecnie 6583,14 zł, więc dzięki temu całościowa dopłata dla beneficjentów programu sięgnie 45 tys. zł. Limit dla gmin sąsiadujących ze stolicą wynosi 4596,76 zł za m kw., a mieszkania w pozostałych gminach województwa mazowieckiego mogą kosztować maksymalnie 3830,63 zł za m kw. Oznacza to wzrost o 3,1 proc.

Przeciętna cena zakupu mieszkania w Warszawie to 7,3 tys. zł za m kw., ale według nas dostępność mieszkań kwalifikujących się do dopłaty jest od początku października większa niemal dwukrotnie – podkreśla Marcin Krasoń z Home Broker.

Na Białołęce mieszkanie dostaniemy bez żadnego problemu, ale ofert nie brakuje również w innych dzielnicach: na Wawrze, czy Ursusie. Spokojnie można wybierać także spośród ofert na Wesołej i w Rembertowie. Coraz więcej lokali znajdziemy też na Bemowie, Pradze Południe i Włochach, a nawet Miasteczku Wilanów.

Niestety w najlepszych dzielnicach nadal trudno będzie pozyskać mieszkanie z dopłatą w programie Mieszkanie dla Młodych. Chodzi oczywiście o lokale budowane w okolicach linii metra, czyli na Ursynowie, Mokotowie, Żoliborzu i Bielanach, a także na Woli, gdzie już niebawem jeździć będzie II linia metra. Da się tam jednak znaleźć pojedyncze mieszkania z dopłatą, a próżno ich szukać choćby w Śródmieściu.

Warto pamiętać, że w najbliższych miesiącach powinno pojawić się więcej mieszkań na warszawskim rynku. Wielu deweloperów właśnie kończy inwestycje, więc lada tydzień kolejne mieszkania będą dostępne. Sprzedawane będą również lokale w budynkach, których budowa dopiero rusza. W obecnej chwili najwięcej nowych mieszkań z dopłatą znajdziemy na Bemowie.

Najłatwiej uda się znaleźć mieszkanie w granicach górnego limitu powierzchniowego, wynoszącego 75 m kw. (lub 85 m kw. dla rodzin z trójką dzieci). Cena metra kwadratowego jest najczęściej niższa wraz z rosnącym metrażem, a rośnie zwłaszcza w przypadku najmniejszych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *