Warunki programu

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Na naszej stronie znajdziesz pełną treść ustawy o programie dopłat Mieszkanie dla młodych, szczegóły jego funkcjonowania oraz porady związane z kredytami, wyborem mieszkania i zakupem nieruchomości. A tutaj znajdziesz warunki uczestnictwa w MdM w pigułce:

1. Program trwa od 1 stycznia 2014 roku, do końca 2018 roku. Może zostać przedłużony.

2. Jego beneficjentami mogą zostać wyłącznie osoby, nie posiadające prawa własności lub współwłasności jakiegokolwiek mieszkania lub domu – teraz i nigdy wcześniej. W programie uczestniczyć mogą tylko osoby, które pragną nabyć pierwsze mieszkanie w życiu.

3. Program skierowany jest do osób samotnych, rodzin, osób wychowujących dzieci oraz bezdzietnych. Największe profity uzyskają jednak rodziny z dziećmi oraz osoby samotnie wychowujące dzieci.

4. Aby zostać uczestnikiem programu, należy spełnić kryterium wiekowe, które określa górny limit – ukończone 35 lat. Jeśli o dopłatę ubiega się małżeństwo, liczy się wiek młodszego z małżonków.

5. W programie rejestrowane są wyłącznie zakupy nieruchomości na rynku pierwotnym.

6. Kolejne kryterium dotyczy metrażu nieruchomości. Mieszkanie nie może przekroczyć 75 m kw. (dodatkowe 10 m może mieć w przypadku, gdy kupiła je para, wychowująca minimum troje dzieci). Dom może mieć maksymalnie 100 m. kw. (110 dla rodzin wielodzietnych). Dopłatę wylicza się do maksymalnie 50 m kw. powierzchni.

7. Nieruchomość musi też spełnić limit cenowy, jaki dla każdego województwa wyznaczany jest co kwartał przez wojewodów.

8. Wsparcie obliczane jest procentowo i zależy od ceny zakupionego domu lub mieszkania. 10 proc. wartości kredytu przysługuje singlom i rodzinom bezdzietnym. 15 proc. dostaną rodziny z dzieckiem i osoby samotnie wychowujące dziecko. Jest jeszcze dodatkowa nagroda za urodzenie dziecka w ciągu najbliższych 5 lat. Wtedy beneficjent dostaje kolejne 5 proc. wartości kredytu.

9. Mieszkania nie wolno ani wynająć, ani sprzedać przez okres pięciu lat. Dopłata będzie musiała w takim wypadku zostać zwrócona. Jest jednak wyjątek. Jeśli uczestnicy programu sprzedadzą mieszkanie, by polepszyć swoje warunki bytowe i od razu kupią większe mieszkanie, do którego się wprowadzą – nie będą musieli oddawać dopłat.

One thought on “Warunki programu”

  1. Dużo się różni od rodziny na swoim. najbardziej w mieszkaniu dla młodych boli to, że nie wliczyli rynku wtórnego do dopłat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *